Jaką konsolę wybrać do sypialni?

Udostępnij

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, więc warto zadbać o jego odpowiednią aranżację. Niemal każdy chciałby, by była ona funkcjonalna i komfortowa o dużych walorach estetycznych. Nie jest to łatwe zadanie, ale jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Trzeba jedynie zadbać o szczegóły dobierając odpowiednie meble. Jednym z bardzo praktycznych, cieszących się dużą popularnością i cenionych przez dekoratorów wnętrz mebli jest konsola, która w ostatnim czasie jest w modzie. Mebel ten zachwyca swoją prostotą i możliwościami aranżacyjnymi, ale na jaką konsolę się zdecydować, aranżując wymarzoną sypialnię? Oto podpowiedź.

Konsola do sypialni - doskonała alternatywa dla tradycyjnej toaletki

Konsola, czyli mały stolik przyścienny jest znakiem rozpoznawczym wystroju wnętrz w epoce baroku, ale tak naprawdę na przestrzeni lat nigdy nie straciła na popularności. Obecnie konsole są bardzo chętnie wykorzystywane do dekoracji pomieszczeń różnego typu, w tym sypialń. Dzięki swojej prostocie i funkcjonalności stanowią idealną alternatywę dla toaletek. Stanowią doskonałe miejsce do przechowywania kosmetyków, biżuterii bądź innych drobiazgów. Konsola to idealne rozwiązanie dla małych sypialń, gdzie dobór mebli jest niezwykle ważny by zapewnić odpowiedni komfort i funkcjonalność przestrzeni. Prosty stolik w postaci konsoli będzie idealnym miejscem do wykonywania makijażu czy codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ale nie tylko. W razie potrzeby konsola posłuży jako biurko czy stolik.

Bogata oferta rynkowa konsoli sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie - coś co spełni jego oczekiwania idealnie komponując się z obranym stylem aranżacyjnym sypialni. I choć konsola to niepozorny mebel, który ma jedynie delikatnie podkreślać charakter pomieszczenia i stanowić jego uzupełnienie, to wyróżnia ją praktycyzm i swoiste piękno. Nic więc dziwnego, że skradła serca wielu osób, które nie wyobrażają sobie bez niej aranżacji wystroju nie tylko swojej sypialni.

Postaw na szyk i elegancję połączoną z funkcjonalnością

Nowoczesne konsole do sypialni powinny łączyć w sobie komfort użytkowania z estetyką na wysokim poziomie. Dzięki temu za ich pomocą można w bardzo prosty sposób podkreślić charakter i styl pomieszczenia. W zależności od indywidualnych potrzeb konsola może pełnić określone funkcje:
- toaletki,
- półki na drobiazgi (np. zdjęcia, flakon,doniczkę z kwiatkiem)
- stolika nocnego,
- półki na telewizor.

Możliwości wykorzystania konsoli przy aranżacji pomieszczeń, w tym sypialni, jest naprawdę wiele. A ile? - to już kwestia naszej wyobraźni.

Znajdujące się w ofercie rynkowej konsole mogą przybrać różną formę - od klasycznego i prostego stolika po niemalże dzieła sztuki zachwycające swoim kształtem i walorami estetycznymi. Nowoczesne konsole do sypialni mogą posiadać półki, szufladki, schowki czy też niewielkie wieszaki oraz być wykonane z różnych materiałów - zwykle jest to drewno lub metal. Na co się więc zdecydować? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb.


Obrany styl aranżacyjny a wybór konsoli

Niewątpliwą zaletą konsoli jest to, że sprawdzi się ona w każdym stylu aranżacyjnym - klasycznym, minimalistyczny, nowoczesnym, rustykalnym czy też retro. Na rynku dostępnych jest mnóstwo przeróżnych konsoli - wystarczy tylko wybrać tą, która będzie trafiała w nasze gusta.

W zależności od potrzeb i efektów, jakie się chce otrzymać konsole mogą:
- wprowadzać do wnętrza nieco luksusu (np. konsole w barwach metalu, złota czy srebra);
- tworzyć wnętrze wypełnione romantyzmem (np. wykonane z jasnych materiałów o delikatnej ażurowej formie);
- podkreślać naturalność i swojskość nasycając sypialnię domowym ciepłem (np. wykonane z litego drewna o ciepłej barwie z licznymi szufladkami);
- dodać tak zwanego "pazura" całej aranżacji (np. rzeźbione, wykonane z gładko wypolerowanego drewna).


Tak naprawdę wybierając konsolę do sypialni można dać się ponieść wyobraźni i zdecydować się na coś, co nam się po prostu podoba. Warto pamiętać, że konsola jest jednym z tych mebli, które daje dużą swobodę podczas zmiany aranżacji. Jeśli się nie do końca sprawdzi przy nowej koncepcji wnętrza sypialni lub najzwyczajniej w świecie nam się znudzi, to z pewnością znajdzie zastosowanie w innym pomieszczeniu. Po przeniesieniu gdzie indziej zyska "nowe życie", podnosząc funkcjonalność danej przestrzeni i dodając jej uroku.
Wielofunkcyjność konsoli jest jej ogromną zaletą i sprawia, że mebel ten nigdy nie będzie bezużyteczny.


Konsola - idealny sposób na zwiększenie funkcjonalności wnętrza

Niewielkich rozmiarów mebel, w postaci konsoli stanowi idealne rozwiązanie podnoszące komfort użytkowania, nie tylko sypialni, ale także innych pomieszczeń przy jednoczesnym podkreśleniu ich charakteru. Nowoczesne konsole będą idealne zwłaszcza do małych wnętrz, gdzie każdy przysłowiowy centymetr jest na wagę złota. Dlatego proste i niewielkie konsole idealnie uzupełniają tego typu pomieszczenia. Dzięki nim zyskujemy miejsce do przechowywania bądź eksponowania rzeczy nie zajmując jednocześnie zbyt dużo przestrzeni danego wnętrza. Warto mieć to na uwadze, szukając idealnej konsoli do swojej sypialni.


Konsola do sypialni cena

Rozpatrując kwestie ekonomiczne, a więc ceny konsoli, ujawnia się kolejna zaleta tegoż mebla. Otóż dostępne na rynku konsole są tak naprawdę na każdą kieszeń. Ich ceny są różne i mogą sięgać nawet kliku tysięcy złotych, ale to już oferta dla koneserów. Niemniej jednak konsole cenowo nie odbiegają od innych mebli. W zależności od materiałów z jakich zostały wykonane czy też formy jaką przyjmują konsole będą tańsze i droższe, ale z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie - spełniającego jego oczekiwania i mieszczącego się w budżecie. Konsole są na tyle popularnym meblem, że znajdują się one w ofercie niemal każdego sklepu meblowego. Poza tym biorąc pod uwagę wielofunkcyjność konsoli, łatwość ich relokacji oraz uniwersalizm stylowy, to można powiedzieć, że jest to mebel ponadczasowy stanowiący udaną inwestycję być może na lata.