Co zrobić z niepotrzebną rośliną?

Udostępnij

Niepotrzebne już rośliny to problem wielu osób. Część z nich musi się ich pozbyć, chociaż tego nie chce. Co powoduje, że musimy oddawać rośliny, które posiadamy, i co z nimi zrobić?

Czemu oddajemy rośliny i kwiaty?

Powodów jest naprawdę wiele. Czasem rośliny zbytnio się rozrastają i zaczyna brakować dla nich miejsca, czasem jest za to odwrotnie – marnieją w oczach w naszych domach i mieszkaniach. Nierzadko pojawiają się alergie, o których nie wiedzieliśmy, stąd roślin i kwiatów musimy się pozbyć.

Przeprowadzki, czy to do innych mieszkań, czy zupełnie w inne części kraju, również są powodem oddawania kwiatów, podobnie jak powodem są dzieci czy zwierzęta, które potrafią rośliny niszczyć. Nie brakuje również po prostu chęci zmiany w otaczającej nas przestrzeni czy zwykłe znudzenie się, gdy dana roślina jest z nami od lat, a my chcemy wymienić ją na inną.

Wszystko to sprawa, że roślin chcemy się pozbyć, lecz niekoniecznie jest to zadanie proste, gdy rośliny nie chcemy wyrzucać na śmietnik.

Co zrobić, by nie wyrzucać roślin?

Idealnym rozwiązaniem jest oddanie ich do punktu adopcji roślin, czyli miejsca, gdzie osoby zainteresowane później wezmą je zupełnie za darmo. Jedno z takich miejsc czeka na mieszkańców Łomianek, Warszawy i innych, okolicznych miejscowości, w Galerii Łomianki. Można tam oddać lub zabrać kwiaty i rośliny, które nas interesują, zupełnie za darmo.