Montaż drzwi wejściowych

Udostępnij

Samodzielny montaż drzwi wejściowych

Montażem drzwi wejściowych zajmuje się wiele firm. Przy zakupie drzwi oferują montaż gratis, co jest bardzo korzystne. Zarówno w blokach jak i domkach jednorodzinnych zostają wymieniane drzwi. Można też wykonać to na własną rękę. Przed zakupem drzwi trzeba zmierzyć, jakie byłyby pożądane. Zazwyczaj są dłuższe, dlatego w większości przypadków trzeba będzie te drzwi podcinać. Nie sprawia to kłopotu.

Jak samodzielnie zamontować drzwi wejściowe?

Do podcinania drzwi metalowych używa się kątówki, w przypadku drzwi drewnianych wystarczy zwykła piła. Drzwi wejściowe montuje się zazwyczaj tak, by otwierały się do wewnątrz mieszkania. W pierwszej kolejności montuje się ościeżnice. Zakupuje się je razem z drzwiami, muszą być do nich dopasowane. Pomiędzy ościeżnicą a murem trzeba zostawić trochę luzu. Podtrzymuje się to specjalnymi kołkami. Wszystko po to, by się to trzymało.

Zostanie to zamurowane, więc nic potem nie będzie widać. Po zamontowaniu powinno się kątownikami sprawdzić, czy we wszystkich rogach jest kąt prosty. To bardzo ważne, w przeciwnym razie będzie problem z założeniem drzwi. Jak już ościeżnice są zamontowane, drzwi podcięte to sprawa jest prosta. Montaż samego skrzydła jest prosty. Najpierw montuje się zawiasy, a potem skrzydło.

W instrukcji wszystko jest opisane krok po kroku, dlatego każdy to bez problemu wykona. Dobrze jak będą dwie osoby do montażu, ponieważ będzie zdecydowanie lżej i szybciej. Jak dwie osoby wiedzą, o co chodzi, to powinni sobie z wszystkim szybko poradzić. Wszystko zajmie około kilku godzin. Montaż drzwi wejściowych pochłania w przeciwieństwie do drzwi wewnętrznych dużo więcej czasu.