Wyciszenie mieszkania - co musisz wiedzieć?

Udostępnij

Do minusów mieszkania w bloku w większym mieście na pewno należy zaliczyć hałas, które skutecznie może nam utrudnić codzienne życie jak i sen. W takim wypadku powinniśmy pomyśleć o wyciszeniu mieszkania.

Minusy nowoczesności

Współczesne projekty mieszkań często mają wpływ na poziom hałasu. Chodzi tutaj na przykład o modę na wysokie i bardzo przestronne mieszkania, w których łatwo wytwarza się półgłos. W tym przypadku nawet cicho działający telewizor jest słyszalny w innych pokojach.

Minusy starych mieszkań

Z kolei stare bloki były budowane po jak najniższych kosztach, co spowodowało, że ściany w nich są niezwykle cienkie. Hałas zatem nosi się często nie tylko do sąsiednich pomieszczeń ale i kondygnacji. Proste sposoby na wyciszenie mieszkania Wcale nie musimy rezygnować z nowoczesnych projektów i wystrojów wnętrz ab wyciszyć mieszkanie. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie sufitu, które posiada właściwości akustyczne. Tego typu izolację możemy wykonać przy pomocy powłoki napinanej z nadrukiem. Doskonale wycisz ona pokój, świetnie wygląda i jest łatwa w utrzymaniu bo nie przyciąga kurzu. Co więcej, między powłoką a sufitem możemy dodatkowo użyć maty pochłaniającej dźwięk. Wygłuszyć powinniśmy również ściany. W tym przypadku warto postawić na specjalne tapety, które wspaniale izolują akustycznie pomieszczenie. Im bardziej chropowata tym lepiej, a ich dodatkowym atutem są wspaniałe wzory, które możemy dzisiaj dostać w ofercie. Jeśli jednak nie interesują nas tapety możemy postawić na wyciszające panele akustyczne. Wykonane są z drewna i również mogą być fantastycznym elementem wystroju wnętrz. Bardzo dużą popularnością cieszą się dzisiaj również trójwymiarowe panele dekoracyjne, wykonane z włókien kokosowo-palmowych, a więc są ekologiczne, lekkie i fantastycznie wyglądają.

Okna a wyciszenie mieszkania

Okna również stanowią ważny element wyciszenia mieszkania. Wybierając te najbardziej odpowiednie powinniśmy się kierować ich wskaźnikiem tłumienia hałasu, który informuje nas o tym jak dużo hałasów z zewnątrz są one w stanie wytłumić. Cisza nocna W naszym prawie nie ma takiego pojęcia jak cisza nocna, ale jest to zwyczajowa zasada, iż między godziną 22 a 6 rano należy zachowywać się ciszej. Trzeba bowiem wiedzieć, że zbyt duży hałas przeszkadza nie tylko w zdrowym śnie, ale ma również wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zachowanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź stronę naszego partnera: Acousticsystems.pl