Usługi usuwania liści Warszawa - polecane firmy

Udostępnij

Złota polska jesień jest malownicza, jednak dla zarządców nieruchomości to trudny czas wzmożonych prac porządkowych. Już na początku września pojawia się konieczność sprzątania liści opadających z drzew. W zależności od panującej pogody, sezon na tego typu prace trwa do końca listopada lub początku grudnia. Warto zaznaczyć, że sprzątanie liści ma zarówno aspekt estetyczny (mieszkańcy lubią, kiedy przestrzeń wokół budynku jest uporządkowana, a chodniki pozamiatane), ale też prawny. Właściciel nieruchomości odpowiada za sprzątanie liści z chodników i pasów zieleni, które do niej przylegają. Jeśli zaniedbuje ten obowiązek, może być ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Sprzątanie liści z trawników jest też istotne ze względu na kondycję zieleni – opadłe liście odcinają trawę od dostępu do światła słonecznego, a mokre i butwiejące sprzyjają rozwojowi grzybów, które są szkodliwe dla traw. 

Dlatego ważne jest, by w sezonie jesiennym dysponować fachową i sprawdzoną ekipą, która będzie odpowiadała za usuwanie liści na terenie nieruchomości i na terenach do niej przylegających. Jakie firmy świadczą taką usługę w Warszawie?

Firma NAWIGATOR Sodo & Sokół z oddziałem w Warszawie oferuje kompleksową usługę pielęgnacji zieleni. W jej zakres wchodzi także usuwanie opadających liści w sezonie jesiennym, a także inne sezonowe prace porządkowe. Wszystkie prace związane z pielęgnacją zieleni wykonywane są przez doświadczony i wykwalifikowany personel z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu właściciel nieruchomości ma pewność, że teren wokół budynku będzie uprzątnięty i zadbany niezależnie od pory roku.

Firma Cleanex oferuje kompleksowe sprzątanie terenów zewnętrznych w Warszawie. Pracownicy firmy wykonują wszystkie czynności według harmonogramu uwzględniającego sezonowe potrzeby. Jesienią należy do tych prac także grabienie, zamiatanie oraz usuwanie liści. 

Sprzątanie terenów zielonych w Warszawie oferuje również firma Awima zajmująca się kompleksową obsługą nieruchomości. Pracownicy podczas prac porządkowych posługują się wysokiej klasy sprzętem ręcznym i mechanicznym takich producentów jak: -Ko, Stihl, Stiga, Kubota, Branson. W sezonie jesiennym w zakres usług porządkowych wchodzi regularne usuwanie i wywożenie opadających liści, dzięki czemu trawniki oraz chodniki na terenie sprzątanej posesji są zawsze czyste i uporządkowane. Klienci mogą skorzystać z okresu próbnego, podczas którego przetestują jakość usług świadczonych przez firmę, by móc podjąć decyzję o nawiązaniu współpracy i podpisaniu umowy.