Układanie parkietów

Udostępnij

Parkiet czy inny rodzaj wykończenia podłogi?

Parkiety należą do najbardziej ozdobnych sposobów wykończenia podłogi. Wybierając parkiet, należy najpierw zastanowić się nad konkretnym rodzajem parkietu, z jakiego skorzystamy. Runek oferuje obecnie szeroki wachlarz możliwych parkietów z różnych rodzajów drewna oraz o zróżnicowanym sposobie układania. Szczególnie popularne jest korzystanie z parkietu składającego się z szeregu małych deseczek układanych w charakterystyczne wzory.

Jak ułożyć parkiet?

Właściwe ułożenie tego rodzaju parkietu wymaga znacznej wiedzy oraz sporych umiejętności manualnych. Podstawą dla właściwego ułożenia parkietu jest odpowiednio przygotowane podłoże. Podłoga musi możliwe pozioma pozbawiona w szczególności dużych nierówności, które mogą spowodować zapadanie lub podnoszenie parkietu. Wyrównane podłoże może zostać pokryte materiałem izolującym termicznie, a w budynkach wielopoziomowych wskazana jest również izolacja dźwiękowa. Prawidłowo położony parkiet zapewnia idealnie równe podłoże o znakomitych parametrach użytkowych. Parkiety po prawidłowym położeniu oraz pokryciu warstwą ochronnego lakieru może z powodzeniem być użytkowany przez wiele lat.

Parkiet - dodatkowe ciepło w domu

Parkiet dzięki wykorzystaniu materiałów izolujących oraz poprzez naturalne właściwości drewna zapewnia odczucie ciepła. Podłoga wykonana w tej technologii jest również łatwa do utrzymania w czystości. Wykorzystanie naturalnych materiałów zapewnia również bezpieczeństwo użytkowania, parkiety nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Jest, więc to ciekawa alternatywa dla propozycji z tworzyw sztucznych.