Tereny zielone i place zabaw na osiedlach

Udostępnij

Szukając najlepszego miejsca do zamieszkania zwracamy uwagę na wiele czynnik, a jednym z bardzo istotnych są tereny zielone w pobliżu bloku. Jeśli na danym osiedlu znajduje się sporo terenów zielonych, znacząco wzrasta wartość takiego terenu.

Już samo istnienie parku w pobliżu nieruchomości w dużych miastach, podnosi jej wartość o ok. 15%, a widok z okna na taki teren zielony to 14% więcej ze sprzedaży takiego mieszkania. Kiedyś takie tereny zielone stanowiły kłopot dla zarządców, ale dzisiaj dzięki możliwości zatrudnienia profesjonalnej firmy do troszczenia się o trawniki czy drzewa, nie jest to problemem. Tereny zielone wpływają na mieszkańców Według wszelkich przeprowadzanych badań, obecność terenów zielonych w pobliżu miejsca zamieszkania ma niezwykły wpływ na człowieka. Polepsza się samopoczucie, nasz organizm lepiej pracuje, a my potrafimy się skoncentrować i pozytywniej patrzymy na świat. Co więcej, okazuje się, że na terenach gdzie powstają takie zielone oazy spada poziom przestępczości.

Tereny zielone to także możliwość bezpośredniego obserwowania różnych procesów zachodzących w ekosystemie przez dzieci. Mają one zatem pozytywny wpływ na rozwój dzieci, które bawią się na otoczonych zielenią placach zabaw. Obecność krzewów i drzew oznacza również osiedlanie się ptaków, które skutecznie „czyszczą” osiedle z myszy i szczurów. Tereny zielone w dużych miastach to również naturalna bariera dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z fabryk czy samochodów. Drzewa zatrzymują je na swoich liściach oraz oczyszczają powietrze.

Ekologiczne osiedla Ekologiczny styl życia staje się bardzo ważny dla rosnącej liczby osób, także tych poszukujących mieszkań. Deweloperzy o tym wiedzą, dlatego coraz chętniej w projektach osiedli umieszczają tereny zielone. Już sam proces fotosyntezy, dzięki któremu rośliny się rozwijają, a my możemy oddychać świeżym powietrzem, jest przecież bardzo ekologiczny. Nie mówiąc już o tym, że możliwość oddychania takim powietrzem zdecydowanie poprawia samopoczucie. Poza tym, w lecie drzewa mogą ograniczyć wzrost ciepła w mieszkaniach, przez co nie jest konieczne używanie klimatyzatorów. W zimie natomiast ochraniają budynki przed zimnym powietrzem, co obniża koszty ogrzewania. Zielony plac zabaw Dobrze zaprojektowany i przede wszystkim zadbany plac zabaw to oczywiście raj dla dzieci, które mogą w bezpiecznym otoczeniu oddać się dobrej zabawie. Warto także zatroszczyć się o to aby teren dookoła takiego placu był pełen drzew i zieleni. Działają one doskonale na samopoczucie zarówno dzieci jak i opiekujących się nimi dorosłych. A dodatkowo w lecie zapewniają osłonę przed prażącym słońce.