Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami luksusowymi

Udostępnij

Na rynku nieruchomości powstaje coraz więcej firm oferujących usługi zarządzania i administrowania nieruchomościami. Osoby takie posiadają fachową wiedzę z tego zakresu, dlatego osoby fizyczne podejmują się zarządzania nieruchomością coraz rzadziej. Dotyczy to w szczególności nieruchomości luksusowych.

Luksusowa nieruchomość – co to takiego?

Wymagania mieszkańców stają się coraz większe. Przez to zarządca nieruchomości powinien posiadać szerszą ofertę dodatkowych usług. Do nich można zaliczyć między innymi: system inteligentnego domu, spa, basen, czy fitness, ogród, piwniczkę na wina czy nawet salę kinową. Osoby chcące mieszkać w lokalach o podwyższonym standardzie cenią perfekcję i tego samego wymagają od zarządcy.

Zadania zarządcy


Osoba zarządzająca nieruchomością luksusową jest odpowiedzialna praktycznie za wszystko, co jej dotyczy: począwszy od czynności formalnych po opiekę nad budynkiem, dbanie o wygląd budynku, urządzenia znajdujące się na terenie nieruchomości, obieg dokumentów, czy terminowe regulowanie należności za usługi wspólne.

Ze względu na wielość tychże zadań wiele właścicieli lokali, szczególnie luksusowych poszukują profesjonalnych firm, które zajmują się zarządzaniem nieruchomościami.
Ich ogromnym plusem jest znajomość obowiązujących przepisów prawnych, a także zapewnienie do całodobowego pogotowia technicznego. Dzięki temu mieszkańcy w czują się bezpieczniej, nawet gdy awaria przydarzy się w nocy lub święto.


Ekskluzywne apartamenty


Najwięcej sprzedanych apartamentów o podwyższonej klasie sprzedało się w roku 2014 w Warszawie i Krakowie. Rynek takich mieszkań rozwija się z roku na rok.
Dla mieszkańców takich mieszkań ważny jest przede wszystkim standard wykonania inwestycji, a także szeroki wachlarz oferowanych usług.

Niektóre nieruchomości ekskluzywne wyposażone są np. w Spa, basen, sauny, siłownię, czy strefę wspólną, która niejednokrotnie posiada biblioteczkę, bar, salę kinową, piwniczkę na wina.

 

Profesjonalne usługi

 

Usługi te muszą być nie tylko profesjonalne, ale tak dopasowane do potrzeb mieszkańców, by nie narazić nieruchomości na niepotrzebne wydatki. Działania takie wymagają dokładnego planu działania i znajomości potrzeb mieszkańców. Trudną kwestią w tym zakresie jest rozliczanie tego typu kosztów oraz przypisywanie ich do określonych użytkowników.


Kryteria wyboru firmy zarządzającej

 

Firma, którą wybierzemy na zarządcę nieruchomości musi mieć stosowne doświadczenie w zarządzaniu tego typu nieruchomościami. Powinna charakteryzować się również profesjonalizmem i posiadać referencje oraz gwarantować bezpieczeństwo i komfort.