Po co nam lampy w ogrodzie?

Udostępnij

Użyteczność lamp w ogrodzie: powód pierwszy

-Żeby się piwo nie wylało. Jak powszechnie wiadomo, grillowanie to nasz sport narodowy. Każdy szanujący się facet, któremu w domu nie zdarza się zabłąkać w okolice kuchni, będzie w siódmym niebie, mogąc uraczyć gości własnoręcznie usmażonym kawałkiem mięcha. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, prawdopodobnie dochodzą tu do głosu jakieś pierwotne instynkty. Cieszmy się, że nasi panowie nie próbują uprzednio tego mięcha upolować, bo wtedy prawdopodobnie do grillowania pozostałby nam tylko bakłażan. Jakby nie było, grillowanie posiada dwie główne zasady: odbywa się przy piwie i odbywa się po zmroku. No, w każdym razie, po zmroku się kończy. Ponieważ zaś grill, w odróżnieniu od ogniska, daje raczej niewiele światła, dobrze rozmieszczone lampki ogrodowe to podstawa.

 

Lampy w ogrodzie. Po co?

-Żeby było ładnie. Nie da się ukryć, że ogród, to jakby żywa istota: rośnie, kaprysi, zmienia się, i to niekoniecznie w taki sposób, jaki nam najbardziej odpowiada. Jakiekolwiek dumne i przemyślane były nasze założenia, ogród ma najczęściej swoje zdane na temat tego, co powinno rosnąć i w jakiej ilości. I nic nie można na to poradzić, chyba że... sprytnie wyeksponujemy to, co nam się podoba. A najlepszym sposobem podkreślenia wyjątkowych walorów naszego wspaniałego drzewka czy krzaczka (który powinien być już trzy razy większy, ale jakoś uparcie nie jest), jest wyodrębnienie go z tła za pomocą oświetlenia. Co ważne, zanim zamontujemy taką lampkę, najlepiej jest przetestować różne jej położenia, bowiem zupełnie inne wrażenie uzyskamy, montując punkt świetlny za lub przed roślinką; warto zatem poeksperymentować.

W jakim celu montować lampy w ogrodzie?

-Żeby spędzać na świeżym powietrzu więcej czasu. Nie ma to, jak romantyczna kolacja na łonie natury, kiesy zaczynają świecić gwiazdki, grają nam świerszcze, czy inne żaby, komary przyłączają się do imprezy... No dobra, komarów akurat można nie zapraszać. Nie zmienia to jednak faktu, że w środku tygodnia, po pracy, pozostaje nam raczej niewiele czasu, by nacieszyć się naszym ogrodem. A skoro już włożyliśmy w niego ileś pracy i gotówki, fajnie byłoby mieć z niego jak najwięcej frajdy. Zamontowanie kilku stylowych lamp w strategicznych miejscach, nie tylko podkreśli walory naszego ogródka, ale pozwoli nam spędzać w nim zdecydowanie więcej czasu.