Obsługa techniczna budynków mieszkalnych - na czym polega?

Udostępnij

Prawidłowe funkcjonowanie budynku mieszkalnego wymaganie zadbania o szereg spraw. Póki wszystko sprawnie działa, dla lokatorów są to kwestie niedostrzegalne, jednak jakiekolwiek zaniedbania w tym zakresie powodują poważne utrudnienia w życiu. W przypadku kłopotów technicznych właściciel nieruchomości może mieć do czynienia nie tylko z niezadowoleniem mieszkańców, ale nawet z problemami prawnymi. Brak dbałości o obsługę techniczną nieruchomości może też wiązać się ze spadkiem jej wartości. I odwrotnie – prawidłowy nadzór techniczny jest czynnikiem, który dodatnio wpływa na wartość budynku. Dlatego dla każdego inwestora i właściciela budynku tak ważne jest, by powierzyć te sprawy kompetentnym i doświadczonym zarządcom, którzy zadbają o każdy detal i będą precyzyjnie wywiązywać się z zapisów umowy.

Firma NAWIGATOR Sodo & Sokół w Warszawie oferuje kompleksowa obsługę techniczną nieruchomości mieszkalnych. Co wchodzi w zakres tej usługi?

Bieżąca konserwacja nieruchomości jest często uważana za element najmniej istotny, tymczasem to ona sprawia, że budynek sprawnie funkcjonuje. Dzięki regularnym wizytom serwisanta, który dokonuje przeglądu stanu technicznego budynku i urządzeń, które się w nim znajdują, można szybko wychwycić ewentualne usterki. Serwisant bądź usuwa je we własnym zakresie, bądź informuje odpowiednie służby, jeśli jest niezbędne wsparcie np. elektryka. Wizyty serwisanta odbywają się wedle harmonogramu ustalonego z góry – dzięki temu właściciel nieruchomości ma pewność, że stan budynku jest odpowiednio często kontrolowany, a mieszkańców rzadziej zaskakują nagle awarie.

Całodobowe pogotowie techniczne. Jeśli jednak do nagłej awarii dojdzie, pomocy udzieli serwisant czuwający przez cała dobę pod wskazanym numerem telefonu. Jego pomoc może polegać na telefonicznym poinstruowaniu, jak usunąć drobną usterkę. Może też wysłać na miejsce pracownika, który zajmie się awarią. Jeśli awaria jest poważna i wymaga działania wyspecjalizowanych służb, telefoniczny koordynator wyśle pracownika, który zabezpieczy teren do czasu ich przybycia, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo.

Usługi remontowo – budowlane od czasu do czasu niezbędne są w każdym budynku. Fachowcy wykonają zarówno prace planowe, jak i te, które wynikają z nagle wynikłych sytuacji. Firma NAWIGATOR Sodo & Sokół dysponuje wykwalifikowanymi i doświadczonymi pracownikami remontowymi posiadającymi niezbędne uprawnienia do prowadzenia prac o charakterze budowlanym. Firma prowadzi też pełen nadzór nad realizacją robot wedle ustalonego harmonogramu.