Łóżko piętrowe - zalety podwójnego miejsca do spania

Udostępnij

Aranżacja wnętrz to nie tylko kupowanie potrzebnych mebli, ale przede wszystkim mądre zagospodarowanie przestrzeni. To dlatego warto inwestować w rozwiązania praktyczne jak łóżka piętrowe. Jakie są ich główne zalety?

Do zabawy i odpoczynku

Łóżko piętrowe nie jest nowym rozwiązaniem. Pamięta je pokolenie rodziców obecnych nastolatków. Dawne modele były przede wszystkim praktyczne, a ich wykonanie niewiele miało wspólnego z estetyką. Nowoczesne łóżka to nie tylko zachęta do zdrowego wypoczynku. Modele piętrowe są dopracowane w każdym szczególe. Mają kolor naturalnego drewna, ale można je zamawiać także w innych barwach. Kolorowe, stabilne, zabezpieczone barierką, stają się domowym placem zabaw dla dzieci. Rozpalają ich wyobraźnię, podsuwając coraz to nowsze pomysły na zagospodarowanie łóżka.

Łóżka piętrowe do małego pomieszczenia

Jedną z największych zalet podwójnego łóżka piętrowego jest oszczędność miejsca. Taki mebel świetnie sprawdzi się w pokoju, gdzie mieszka rodzeństwo. Można go także ustawić w kąciku większego pomieszczenia, gdzie chcemy zaaranżować miejsce dla dzieci. Model piętrowy zajmuje taką samą przestrzeń jak jednoosobowy. Ze względów bezpieczeństwa nie nadaje się tylko tam, gdzie jest niski sufit lub strop pod skosem. Dobrej klasy łóżka piętrowe są bezpieczne. Muszą mieć stabilne barierki, chroniące przed wypadnięciem. Najlepiej, gdy są umieszczone nie tylko na piętrze, ale także niższej kondygnacji.

Nie tylko dla rodzeństwa

Łóżko piętrowe zwykle kojarzymy z meblem dla dwójki dzieci. Tymczasem to świetne rozwiązanie również dla jedynaka. Wiele modeli ma tylko górne miejsce do spania. Dolna powierzchnia jest zaprojektowana tak, aby dziecko mogło się uczyć lub przechowywać swoje rzeczy. Łóżko z biurkiem, regałami i szafkami staje się standardem. Co więcej, takie ekonomiczne podejście do adaptacji przestrzeni coraz częściej trafia także do oferty dla dorosłych. Sprawdzi się zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu, w którym aranżacja musi być starannie przemyślana. W opcji bardziej rozbudowanej, np. z wisząca półką, dostępne są także modele o ciekawych detalach kolorystycznych.

Główną zaletą łóżka piętrowego jest oszczędność miejsca. Warto pamiętać, że taki mebel to także inwestycja na lata. Stabilne, drewniane łóżko potrafi przetrwać wiele lat, często służy również następnemu pokoleniu małych użytkowników.