Ledy w podłodze - czy warto je montować?

Udostępnij

Oświetlenie LED to nie tylko sposób na zapewnienie dodatkowego źródła światła, ale też doskonała metoda aranżacji wnętrz. Coraz więcej rodzin decyduje się na podświetlenie podłóg oraz schodów. Jedni decydują się na ten krok z uwagi na design, zaś inni dla bezpieczeństwa w trakcie nocnych spacerów po domu. Czy warto montować ledy w podłodze? O tym dowiecie się poniżej!


 

Moda czy zwiększenie bezpieczeństwa?

Montaż dodatkowego oświetlenia w podłodze to przede wszystkim doskonały pomysł na aranżację wnętrz. Jak się domyślacie, montaż światła w takim miejscu jak podłoga wymaga odrobiny zachodu, ale skutkuje pięknym widokiem. W ciągu dnia dodaje kolorytu całemu mieszkaniu, a w nocy pozwala nam na poruszanie się po domu bez obaw, że uszkodzimy sobie najmniejszy palec u nogi :-)
 

Panele, listwy czy żarówki LED?

Punktowe oświetlenie podłogi lub schodów to bardzo dobry pomysł. Możemy do tego celu wykorzystać żarówki LED, które są o wiele odporniejsze, niż listwy. Listwami możemy co prawda sterować z pilota i samemu decydować o kolorystyce światła, jednak montaż instalacji elektrycznej będzie kosztowny. Warto wiedzieć, że technologia LED bardzo nie lubi przepięć, a one z kolei występują w domach, gdzie instalacja elektryczna wymagała modernizacji przynajmniej dekadę temu.

 

Panele led są podobne do listew, ale wyróżniają się większą odpornością na uszkodzenia. Możemy wybrać odpowiednią barwę światła (zalecane jest białe) czym podniesiemy prestiż naszego mieszkania. Minusem paneli jest ich montaż. Decydując się na żarówki LED, w zasadzie wybieramy najlepszy produkt, gdyż ich montaż nie jest skomplikowany, a uszkodzoną żarówkę zawsze możemy wymienić. W przypadku listew i paneli konieczna będzie wymiana całego układu.
 

Czy warto je montować?

Zastanówmy się, kto tak naprawdę decyduje się na podświetlenie podłogi. Zazwyczaj są to osoby, które mają pieniądze, więc wybór rodzaju oświetlenia powinien być jasny. Żarówki LED są zdecydowanie najlepsze i choć kosztują trochę pieniędzy, to zwracają się w postaci zachwytu gości, którzy odwiedzą nas chwilę po remoncie.