Funkcjonalność sztucznych roślin, dowiedz się gdzie możesz je wykorzystać

Udostępnij

Funkcjonalność roślin sztucznych jest niemalże nieograniczona. Nowoczesne okazy często mylone są z roślinami żywymi, a to czyni z nich doskonałą dla nich alternatywę. Dlaczego warto sięgnąć po nie dekorując wnętrza i gdzie można je wykorzystać? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Dekoracje ze sztucznych roślin - dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na rośliny sztuczne. Najważniejsze z nich to:

1.Autentyczny wygląd

Nowoczesne rośliny sztuczne do złudzenia przypominają swoje żywe pierwowzory. Doskonałe odwzorowanie nawet najmniejszych detali, a także wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i nowych technologii sprawia, że efekt jest naprawdę wspaniały. Sztuczne drzewka, trawy, liście czy gałązki to wierne kopie żywych okazów.

2.Trwałość

Sztuczne rośliny są także wyjątkowo trwałe. Przez bardzo długi czas zachowują formę i koloryt, nie wymagając przy tym skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

3.Odporność na uszkodzenia

Kolejną zaletą sztucznych okazów jest to, że są odporne na uszkodzenia. Możemy je przechowywać w różnych warunkach, nie niszcząc przy tym ich piękna.

4.Wygoda użytkowania

Wygoda to kolejna bardzo ważna cecha roślin sztucznych. Nie trzeba ich podcinać, podlewać, dbać o nasłonecznienie, czy wykonywać innych czynności pielęgnacyjnych. Są przez to doskonałym wyborem we wnętrzach o dużej powierzchni i ogrodach.

5.Neutralny charakter

Sztuczne kwiaty, trawy, gałązki czy drzewa nie przyciągają owadów czy grzybów. Są także neutralne dla osób, które cierpią na alergie wywoływane przez ich organiczne odpowiedniki.

6.Dostępność przez cały rok

Sztuczne rośliny “kwitną” przez okrągły rok. Nie ma tu typowych dla roślin żywych ograniczeń. Hurtownie florystyczne dostarczają niemalże każdy gatunek o każdej porze roku.

7.Różnorodność dostępnych opcji

Producenci sztucznych roślin prześcigają się w tworzeniu różnorodnych okazów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Są to klasyczne okazy jak palmy, pelargonie czy róże, ale także wielokolorowe gałązki kwiatowe, obsypane brokatem gałązki roślinne czy kolorowe okazy w rozmiarach, które nie występują w naturze.

Rośliny sztuczne - gdzie się sprawdzą?

W domu

Dom to wnętrze, które z definicji tchnie nutą spokoju, odpoczynku i bliskości. Zadbajmy również o to, by wystrój współgrał z tą ideą. W tym celu doskonale sprawdzą się rośliny sztuczne. Pięknie prezentują się w zacienionym kącie salonu, dusznej kuchni, parnej łazience czy niewielkiej sypialni. Ograniczenia typowe dla żywych okazów tu nie występują.

W biurze

By nasi pracownicy dobrze czuli się w swoim miejscu pracy, a co za tym idzie byli wydajniejsi musimy zadbać o atmosferę całego biura. Dużą rolę gra tutaj wystrój, a co za tym idzie roślinne dodatki. Nie od dziś wiadomo, że rośliny poprawiają nastrój i odmieniają wnętrza w oazy spokoju, do których chce się wracać. Doskonałe dodatki do biur to m.in. sztuczne drzewa, trawy w donicy, rośliny doniczkowe czy kompozycje florystyczne.

W restauracji

Restauracje to, podobnie jak biura czy dom, wnętrza, które chcemy urządzić tak, by chciało się w nich być i często do nich powracać. Już kilka wazonów z kwiatami, roślinnych obrazów, sztucznych traw w donicy czy drzewek w kącie sprawia, że wnętrze lokalu tchnie nutką natury i uroku. Zależnie od stylu i rozmiaru restauracji postawmy na kwiatowe dodatki, okazałą roślinną aranżację lub zieloną kreację zawieszoną na suficie.

W hotelu

Hotel - to w nim odpoczywamy po ciężkiej podróży, spędzamy nasze zasłużone wakacje czy spożywamy rodzinne posiłki w czasie rodzinnej wycieczki. Zadbajmy zatem o to, by nasz hotel był wyjątkowy i sprawiał, że nasi goście będą zachwyceni atmosferą i klimatem relaksu. W tym celu polecamy wykorzystać roślinne obrazy, sztuczne girlandy i pnącza, a także rośliny doniczkowe, w tym drzewka, trawy i wiele innych.

W ogrodzie, na balkonie i tarasie

Ostatnia propozycja to ogród, taras i balkon. Sztuczne rośliny sprawdzą się bowiem także na zewnątrz. Wykonane z nich kompozycje okażą się dużo trwalsze niż te powstałe z okazów żywych, nie trzeba ich też w żaden sposób pielęgnować. Na balkon polecamy m.in. kwiaty doniczkowe, sztuczne drzewka czy zielone girlandy. Taras, to miejsce gdzie doskonale sprawdzą się sztuczne trawy, pnącza i girlandy kwiatowe. W ogrodzie możemy naprawdę zaszaleć i do naszej organicznej kolekcji dodać różnorodne sztuczne rośliny tam, gdzie te żywe nie mają warunków by kwitnąć.

Jak widzimy, funkcjonalność sztucznych roślin jest naprawdę nieograniczona. Sprawdzą się w wielu wnętrzach (a nawet na zewnątrz!), zupełnie odmieniając ich klimat.