Dywany boho – jeden z najpopularniejszych elementów aranżacji

Udostępnij

​Aranżacja wnętrz w stylu boho należy obecnie do najpopularniejszych i często wybieranych w dzisiejszych czasach. Stało się tak ze względu na brak ścisłych norm i reguł. Kreatywna swoboda pozwala ponieść się fantazji podczas planowania. Naturalność, wygoda i swoboda w doborze wzorów to zdecydowanie styl boho. Dywany boho zyskały ogromną popularność i są częstym gościem w polskich domach.

Zobacz ofertę dywanów boho, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Hit dywanów w stylu boho

Dywany boho łączy jeden wspólny element wnętrza. Tworzy przytulność, wypełnia domy ciepłem i komfortem. Dywan w stylu boho nie tylko wizualnie powiększa pokój, ale i pozwala na racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Wystrój takiego wnętrza można uzyskać dzięki włochaczom. Główną ich cechą jest przyciąganie wzroku egzotycznymi motywami i wyrazistymi kolorami. Czym jest zatem Bohemia? Kojarzyć się może z elitaryzmem, ale nie jest to do końca prawdą. Bohema to przede wszystkim ekscentryczność, niezależność, beztroska i atmosfera kreatywności.

Dywany boho są jednymi z nielicznych, w których umiar nie jest mile widziany. Różnorodność kolorów, tkanin, faktur jest mile widziana w aranżacji pomieszczeń. Ma na celu podkreślenie kreatywności, pomysłowości i nienagannego gustu. Dywany w stylu boho wyróżniają się orientacją na etniczne, folklorystyczne motywy. Bardzo często inspirowane są barwną kulturą cygańską. Taka kultura głównie charakteryzuje się wyrazistymi, dosłownie palącymi kolorami, energetycznymi ornamentami. Wnętrze w stylu boho jest praktycznie nie do pomyślenia bez prawdziwego dywanu.

Modne dywany boho

Wnętrze w stylu boho wypełnione jest tkaninami, lustrami, drewnianymi meblami i roślinami. Tak samo jak boho dywany tworzą stylowy chaos. W takiej przestrzeni nie może zabraknąć takich oryginalnych dywanów. Nawiązują one przede wszystkim do stylu cyganerii artystycznej. To one zmieniają wygląd i atmosferę w pomieszczeniu, harmonijnie komponując się z całym pokojem. Piękno dywanów boho polega na tym, że mogą pasować zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych przestrzeni. Przede wszystkim nie trzeba czuć się zobowiązanym do trzymania się konkretnych reguł. Bez problemu dzięki nim można stworzyć wykwintną kombinację aranżacyjną.

Dywan w stylu boho niezależnie, który się wybierze, stanie się on elementem zaskoczenia w pięknym domu. Dywan doda głębi i ciepła. Dodatkowo wnętrze harmonizuje się z jego estetyką. Dywany w stylu boho to kolorowe i wzorzyste elementy aranżacji pokoju. Zdecydowanie pełne są zabawnych form i przeróżnych etnicznych dodatków. Dlatego będą wspaniale prezentować się nie tylko w pokoju dziecka, ale i młodzieżowej przestrzeni.

Podczas doboru dywanu boho dla dziecka warto zwrócić uwagę na dywany w marokańskie bądź tropikalne wzory. Ściany w pomieszczeniu powinny być zachowane w jaśniejszych odcieniach. Dywan boho z wyrazistym, wielobarwnym motywem, wspaniale rozjaśni całą aranżację.

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji dywanów w stylu boho?

Dywany boho to niezwykle kreatywny, stawiający na dowolność oraz ekstrawagancję trend w aranżacji wnętrz. Możemy łączyć w nim to, co nie powinno być ze sobą zestawiane. Przykładem mogą być kompozycje z dwóch mocnych i wyrazistych kolorów. Turkusowa kanapa i żółta ściana, czy też mieszanka wzorów i ornamentów. Orientalnymi z ludowymi, wakacyjnymi souvenirami wraz z rodzinnymi pamiątkami. Dywany w stylu boho to także wysokiej jakości materiały i surowce. Zostały wykonane meble, akcesoria i dekoracje.