Aranżacja kawalerki 35 m2

Udostępnij

​Ciasne, ale własne – tak można podsumować decyzje o kupnie kawalerki o powierzchni ok. 35 metrów kwadratowych. Mieszkania takie składają się zazwyczaj z jednego dużego pomieszczenia, stanowiącego salon i połączonego z nią aneksu kuchennego. Osobno znajduje się łazienka i zależnie od układu architektonicznego, może również być oddzielny przedsionek / wiatrołap. Wbrew temu co może się wydawać, niewielka kawalerka może zostać ciekawie zaaranżowana i to stosunkowo niewielkim kosztem. Jeśli szukasz pomysłów na remont swojej kawalerki, znajdziesz je u nas. Pieniądze na niezbędne prace, materiały i usługi remontowe zapewni natomiast pożyczka przez internet. W ten sposób możesz uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przegrody w kawalerce – mini sypialnia.

To co może przeszkadzać w kawalerce, to brak wydzielonej części sypialnianej. Na szczęście można to stosunkowo prosto rozwiązać, wydzielając z salonu mniejsze pomieszczenie. W jaki sposób to zrobić? W normalnych warunkach sięgnęlibyśmy po suchą zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych. Jednak w małej kawalerce może to być niepraktyczne – optycznie zmniejszy pomieszczenie i może skutkować stworzeniem małego pokoiku bez okien. Zamiast tego lepiej sięgnąć po ażurowe elementy dekoracyjne – panele, kraty, lamele. Przepuszczają one światło, ale w sposób fizyczny wydzielają dwa pomieszczenia z jednego. Można podnieść ich atrakcyjność wizualną, umieszczając na nich rośliny pnące lub wieszając paprocie z długimi, opadającymi liśćmi.

Zabawa kolorami

Istnieje kilka prostych, ale bardzo sprytnych sposobów na optyczne powiększenie małych pomieszczeń. Wystarczy pomalować ściany na inny kolor niż sufit, aby zyskać wrażenie większej przestronności. Jasne ściany i ciemny sufit pozwalają „podwyższyć” pomieszczenie, pomalowanie ściany, naprzeciwko której najczęściej siedzimy na kolor jaśniejszy niż dwie boczne ściany, pozwala „wydłużyć” pomieszczenie. Ciekawym zabiegiem, który również pozwala uzyskać efekt większej przestronności będzie umieszczenie na ścianach luster. Tworzą one wrażenie głębi, a jednocześnie nadają kawalerce eleganckiego i luksusowego wyglądu.

Sprytne systemy do przechowywania

To co może sprawiać, że pomieszczenia wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości, to duża ilość przedmiotów leżących, gdzie popadnie. Jednym słowem bałagan w mieszkaniu optycznie je pomniejsza. Można temu skutecznie zaradzić, sięgając po rozwiązania, systemy i meble dedykowane do przechowywania. Mogą to być specjalne boxy wkładane w regał, pojemniki z przykrywkami ustawiane jeden na drugim, jak również meble na wymiar – np. do zabudowy wnęk lub skosów pod dachem. W uzyskaniu ciekawego efektu może pomóc doświadczony projektant i stolarz, który zajmie się przygotowaniem i montażem zabudowy. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Nie ukrywamy – zrealizowanie niektórych pomysłów może być kosztowne. Ceny materiałów oraz usług systematycznie drożeją. Jeśli Twoje oszczędności nie wystarczają na sfinansowanie takiego remontu, pomocą może być pożyczka przez internet. Bez wychodzenia z domu możesz uzyskać finansowanie w wysokości nawet do 25 tysięcy złotych na dowolny cel.