Odkurzacz przemysłowy – jaki jest najlepszy? Który kupić?

Udostępnij

Codzienne porządki wymagają od nas sporego nakładu sił i energii. Zwykle irytujemy się, gdy sprzątanie trwa za długo i jest mniej efektywne niż sobie założyliśmy. I zwykle możemy ten problem rozwiązać na wiele różnych sposobów. Zarówno w przypadku domowych zastosowań, jak również w sprzątaniu wielkopowierzchniowym warto zastanowić się nad wykorzystaniem urządzeń wyższej klasy, aniżeli te, których na co dzień używamy. W przypadku dużych powierzchni do sprzątania lub gdy prowadzimy firmę sprzątającą, wybór odkurzacza przemysłowego może być kluczowy jeżeli chodzi o czas wykonywania poszczególnych prac porządkowych.

Jakie cechy są ważne w przypadku odkurzacza?

Niezależnie od miejsca, w którym planujemy wykorzystywać to urządzenie do sprzątania, odkurzacz powinien posiadać pewne cechy, które świadczyć będą o jego solidności. Przede wszystkim są to funkcje, jakie posiada odkurzacz. W niektórych przypadkach mamy możliwość uzyskania urządzenia, które również poza odkurzaniem będzie czyściło przy użyciu piany lub środków chemicznych. Istotne jest również to jakie akcesoria zostają dołączone przez producenta. Finalnie parametrami technicznymi, o których nie można zapominać jest oczywiście moc. To w dużej mierze ona determinuje siłę ssącą urządzenia i to, czy w wygodny sposób uda się nam posprzątać nawet duże powierzchnie.

Odkurzacz przemysłowy dla domu – to możliwe

Część osób decyduje się na używanie odkurzaczy przemysłowych również w swoich domach. W tym wypadku oczywiście stawiajmy na poręczność urządzenia oraz cichą pracę. Warto także przyjrzeć się wykonaniu spodu urządzenia, bowiem część urządzeń może nie być przystosowana do poruszania się po parkiecie czy też panelach podłogowych, mogąc pozostawić po sobie pewne nieznaczne ślady czy uszkodzenia.

Jaki wybrać odkurzacz?

W przypadku zastosowań przemysłowych, warto pamiętać o dużym wyborze akcesoriów do niego. Dość istotne jest wyposażenie w specjalne zawieszki do węża ssącego, które pozwalają na znacznie lepsze operowanie samym odkurzaczem przy czyszczeniu różnych powierzchni. Model STARMIX IPULSE L-1635 posiada tego rodzaju relingi, a także umożliwia pracę ciągłą również z pyłami bez użycia worków.

Bardzo istotne jest dobranie również parametrów takich jak pojemność worków / zbiorników urządzenia. Jeżeli będziemy czyścić dłuższy czas duże powierzchnie, na pewno powinniśmy pamiętać o wyborze urządzeń o dużej pojemności, umożliwiających nieprzerwaną pracę. DEWALT ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY Z UCHWYTEM TSTAK 30L 1400W DWV901LT jest przykładem takiego właśnie urządzenia, oferującego nam pojemnik o objętości 17,5 litrów, bardzo dużą mocą 2200 W oraz szerokim wyposażeniem dodatkowym. To właśnie urządzenia takich marek znakomicie sprawdzają się w przemysłowym sprzątaniu, gdzie liczy się przede wszystkim szybkość działania i precyzja.